Arbitraj nedir? Kripto Paralarda Arbitraj

Arbitraj nedir? Kripto paralarda Arbitraj nasıl olur?
Para, değerli maden, hisse senedi gibi finansal ürünlerin düşük fiyattan alınarak farklı piyasa veya ülkelerde daha yüksek ücretlere aynı zaman dilimi içinde satılma işlemine arbitraj denir. Arbitraj ile risksiz kar etme imkanı bulunmasına karşı teknoloji çağında olmamız bu işlemleri yapmamızı imkansız hale getirmektedir. Dünya üzerindeki tüm borsa ve piyasalar bir ağ sistemi içinde olduğundan olası farklar veya hatalara hemen müdahale edilebilmektedir.Günümüzde mantık olarak Arbitraj yapılabilmekteyken teknik olarak olası fiyat farklılıkları bilgisayar yazılımları sayesinde farkedilerek hemen al sat işlemi yapılabilmektedir. Arbitraj işlemleri dolaylı ve dolaysız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kripto paraların çıkması ile arbitajda yeni bir alternatif yatırım fırsatı oluştu.İyi hesap, plan ve sabır ile güzel kazançlar elde edebilme şansı bulunmaktadır.
Al sat işlemlerinde komisyon oranlarınında hesaba dahil etmeniz gerektiği unutulmamalıdır. Coin piyasasında arbitaj yapacaklar için her yatırımda olduğu gibi düşük bütçeler ile başlangıç yapmak en doğru harekettir. Özellikle arbitaj yapacaklar için farklı firmaların hazırladıkları programları kullanmak
çok yararlı olacaktır. İşlem hacminin düşük olduğu sitelerden alış, işlem hacmin yüksek olduğu sitelerden ise satış yapma ihtimalinin yüksek olabileciğini göz önünde bulundurun.