Coinbase

Coinbase; Bitecoin, Ethereum, Litecoin gibi kripto paraları alıp satmaya aracı olan, Dünya üzerinde onlarca şubesi olan Amerika San Francisco merkezli bir şirkettir.
Hesaplarına bağlı olarak Kripto para alma veya satma işlemi, internet üzerinden mağazalardan alışveriş yapmak, Coinlerden Exchange işlemlerini gerçekleştirirler.
Müşteri birikimlerinin %98 i çevrimdışı saklanmakta olup olası saldırılarda meydana gelecek zararlar (kullanıcı ihmalleri hariç) sigorta kapsamında güvence altındadır. Güvenlik açısından hesaplarda işlem limiti bulunmaktadır. Telefon numarası gibi bilgilerin yanı sıra birkaç alım satım gerçekleştikten sonra işlem limitleri arttırılmaktadır.Coinbase Bitcoin alım satım işlemlerine aracı olan ilk firmalardan biri olmasının yanı sıra müşterilerine kolaylıklar ve güven sağlaması şirketi popüler yapmaktadır.
Örneğin ilk hesap kurulumundan sonra sanal paraların alım satımı saniyeler içerisinde yapılmaktadır. IOS ve Android’ e uyumlu uygulamaları ile telefon.tablet gibi mobil cihazlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bilgisayarlarda web browser üzerinden
ulaşımı bulunmaktadır.

Hesap açma ve ücretlendirme
Hesap oluşturmak ücretsizdir. Bazı işlemlere ücret alınmaktadır. Kripto paraların alış satışı için %1.49 dan %4 e kadar masraf ve komisyonlar alınmaktadır. İşlemlere başlanmadan önce masraf tutarı müşterilerine bildirilir. Cüzdan uygulamaları için ücretlendirme yapılmamaktadır. Türkiye’ ye hizmet vermemektedirler.

Müşteri destek
Şirket web sayfasında detaylı açıklamaların bulunmasının yanı sıra destek hattı bulunmaktadır.

https://twitter.com/coinbase https://www.facebook.com/Coinbase